Smartwatch sportowy Samsung – korzyści dla osób ćwiczących

Lubisz biegać lub jesteś stałym bywalcem siłowni? Starasz się codziennie dbać o swoje zdrowie? Pomocny w wykonaniu obu tych zadań może okazać się smartwatch sportowy Samsung – został zaprojektowany m.in. z myślą o regularnie ćwiczących entuzjastach fitnessu.

Monitorowanie aktywności fizycznej

Smartwatch sportowy Samsung Galaxy Watch6 to precyzyjne urządzenie pomiarowe, które służy do śledzenia wszystkich postępów treningowych dzięki wbudowanym funkcjom fitness.

Może rozpoznawać i wykrywać automatycznie aż 90 różnych rodzajów ćwiczeń, a w tym:

  • bieganie;
  • trójbój siłowy;
  • pływanie;
  • jazdę na rowerze.

Ponadto zachwyca swoim smukłym i wytrzymałym korpusem. Jego szkło szafirowe oraz certyfikaty ochrony IP68 i 5ATM sprawiają, że zegarek radzi sobie świetnie w różnych warunkach atmosferycznych. Niestraszna mu ulewa podczas treningu na świeżym powietrzu*.

Powinieneś wiedzieć, że jego bateria może funkcjonować nawet do 40 godzin. Spada zatem ryzyko nagłego wyłączenia urządzenia w trakcie wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Zegarek ten da się jednak naładować do 45% w ciągu 30 minut – może okazać się to przydatne podczas nieprzewidzianych sytuacji**.

Sensor EKG i czujniki ciśnienia oraz saturacji pozwalają dowiedzieć się podstawowych informacji na temat sposobu funkcjonowania Twojego organizmu. Umożliwiają trzymanie ręki na pulsie i mogą pomóc we wczesnym, wstępnym rozpoznawaniu nieprawidłowości***.

Monitorowanie snu i regeneracji

Smartwatch Samsung Galaxy Watch6 dostarcza szczegółowych informacji o cyklach snu**** (lekkim, głębokim oraz fazach REM) – to jedna z lepszych funkcji pobocznych zegarka, która ma ogromne znaczenie dla wszystkich sportowców. Dobrej jakości sen może mieć pozytywny wpływ na wydajność atletów; może sprzyjać lepszej koncentracji i szybszemu czasowi reakcji, a ponadto zmniejszać ryzyko wystąpienia kontuzji.

Sen odgrywa kluczową rolę w procesie regeneracji ciała. W jego trakcie organizm m.in. naprawia uszkodzone tkanki oraz reguluje wydzielanie hormonu stresu, czyli kortyzolu. Brak odpowiedniej ilości jakościowego snu może upośledzać działanie układu odpornościowego, a tym samym zwiększać ryzyko infekcji i chorób.

Smartwatch Samsung Galaxy Watch6 może pomóc w zrozumieniu Twojego wzorca odpoczynku np. poprzez analizę dotychczasowych nawyków*****.

Wzrost motywacji i zaangażowania 

Który model zegarka można uznać za najlepszy smartwatch Samsung? Wszystkie z nich – to dlatego, że każdy wariant może zmotywować Cię do dalszego działania!

Używanie ich może umożliwić Ci większą świadomość własnych celów i stworzyć klarowny obraz swoich wysiłków. Ponadto będą w stanie zachęcać Cię do dalszej pracy poprzez powiadomienia o osiągnięciu kamieni milowych oraz przyznawanie małych nagród w postaci pochwał za regularność treningów. 

Dedykowane aplikacje na Samsung Galaxy Watch6 umożliwią Ci sprawne rywalizowanie ze swoimi znajomymi – będziecie mogli porównywać swoje czasy i wyniki za pomocą list rankingowych*****.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Galaxy Watch6 jest wodoodporny do 50 metrów głębokości przez 10 minut w klasie 5ATM. Nie nadaje się do nurkowania ani aktywności w wodzie pod wysokim ciśnieniem. Jeśli urządzenie lub ręce są mokre, należy je dokładnie wysuszyć przed użyciem. Galaxy Watch6 zapewnia stopień ochrony (IP68) przed pyłem i słodką wodą do głębokości 1,5 metra przez maksymalnie 30 minut. Więcej informacji, w tym instrukcje dotyczące pielęgnacji/użytkowania, można znaleźć w instrukcji obsługi.

**Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od środowiska sieciowego, wzorców użytkowania i innych czynników. Testy przeprowadzone przez firmę Samsung przy użyciu przedpremierowej wersji Galaxy Watch6 (BT i LTE), każdy sparowany z telefonem Samsung; wszystkie urządzenia testowane z przedpremierowym oprogramowaniem, kablem Galaxy Watch Magnetic Fast Charging USB C (EP-OR900) i zasilaczem Samsung 25W USB C (EP-TA800). Czas ładowania zależy od regionu, ustawień, wzorca użytkowania i czynników środowiskowych; rzeczywiste wyniki mogą się różnić.

***Dostępność aplikacji EKG może się różnić w zależności od kraju lub regionu. Ze względu na krajowe ograniczenia w uzyskaniu zatwierdzenia/rejestracji oprogramowanie jako urządzenie medyczne (SaMD), aplikacja EKG działa tylko na zegarkach i smartfonach zakupionych w krajach, w których usługa jest obecnie dostępna (jednak usługa może być ograniczona, gdy użytkownicy podróżują do krajów nieobjętych usługą). Więcej informacji i najnowsze aktualizacje dotyczące krajów objętych usługą można znaleźć na stronie https://www.samsung.com/apps/samsung-health-monitor. Aplikacja nie jest przeznaczona dla osób poniżej 22 roku życia. Użytkownicy nie powinni interpretować ani podejmować działań klinicznych w oparciu o dane wyjściowe urządzenia bez konsultacji z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

**** Wymaga aplikacji Samsung Health w wersji 6.24 lub nowszej. Galaxy Watch6 musi być sparowany ze smartfonem Samsung Galaxy z systemem Android 10.0 i co najmniej 1,5 GB pamięci. Funkcje śledzenia snu są przeznaczone wyłącznie do ogólnych celów związanych z dobrym samopoczuciem i kondycją. Nie są przeznaczone do wykrywania, diagnozowania ani leczenia jakichkolwiek schorzeń lub zaburzeń snu. Pomiary służą wyłącznie do celów osobistych. W celu uzyskania porady należy skonsultować się z lekarzem.  Trening snu wymaga danych dotyczących snu z co najmniej 7 dni, w tym 2 dni w weekendy.

*****Wymaga aplikacji Samsung Health w wersji 6.24 lub nowszej.